Nahoru

Pozdní sběr 2018

Rok 2018 se nesl v duchu oslav 35. výročí založení Tanečního souboru Jaro. Přípravy na výroční jarní představení tak byly ve znamení připomínání historie souboru, úspěšných choreografií, ocenění a výjimečných událostí. Velký úspěch měla naše facebooková kampaň "Žijeme folklorem", kdy se propojoval tradiční úbor a současné více či méně rutinní činnosti. No, schválně se podívejte na všechny povedená spojení na našich facebookových stránkách. Taneční soubor Jaro byl k příležitosti výročí 35 let také předmětem reportáže na TV Praha. První květen jsme oslavili grilováním pro přátele i širokou veřejnost na Petříně. Tím se založila příjemná tradice. Vyvrcholení oslav souboru proběhlo 13.5.2018 v Divadle na Vinohradech výročním jarním představením s názvem VÍTEJ, VÍTEJ MÁJI, MY JSME TOBĚ RÁDI. Zaplněné Divadlo na Vinohradech zažilo výjimečný večer.

V průběhu jara se soubor napříč věkovými kategoriemi zúčastnil Soutěžních přehlídek ZUŠ. Reprezentovali jsme ZUŠ Štefánikova opravdu úspěšně. Všech pět choreografií bylo z obvodního kola oceněno postupem do kola krajského. Zde byla choreografie Kolovrátek, zatančená těmi nejmenšími, oceněna za křehkost a čistotu v tanečním projevu a byla navržena na postup do ústředního kola, kde jsme reprezentovali celou Prahu! V ústředním kole, které proběhlo v Uherském Hradišti, získala choreografie Kolovrátek skvělé ocenění "zlaté pásmo", umělecká vedoucí Živana Vajsarová byla oceněna za choreografii a čistotu projevu.

Velkou událost si zažili také dospělí tanečníci, když se po dvou letech vrátili na Taiwan a v silnější sestavě se zúčastnili "Nanying international folklore festival 2018". Šlo pro nás skutečně o výjimečnou událost. Program byl pestrý a i pro zkušené tanečníky velmi náročný. Během úvodního večera jsme vystoupili až před 2000 lidmi! A kromě té domácí taiwanské kultury jsme formou nejen hudby a tance poznali spoustu dalších pozoruhodných, protože na festivalu byl zastoupen opravdu celý svět, namátkou; Nový Zéland, Marshalovy ostrovy, Japonsko, Haiti, Kostarika, Rusko, Singapur, Indonésie, Slovensko (!), Mongolsko, Srbsko a další a další země s jejich bohatou a rozmanitou kulturou. Sami nahlédněte do výběru z fotek.

Velké vánoční představení s názvem Přišli jsme k vám na koledu proběhlo v divadle Hybernia na Starém městě.

V roce 2018 Taneční soubor Jaro oslavil 35 let působeníÚstřední kolo soutěže_tanec Kolovrátek byl oceněn zlatým pásmem 

Taneční soubor Jaro oslavil v roce 2018 35 let své existence.                                               Oceněná skupina v Ústředním kole Soutěžní přehlídky ZUŠ v Uherském Hradišti

 

Celý soubor na prknech Divadla na Vinohradech na konci výročního jarního představení k oslavě 35 let existence souboru.

  

Úvodní večeře během Nanying international folklore festival 2018