Nahoru

Alou, páni muzikanti, zahrajte mi vesele

Velké jarní představení Tanečního souboru Jaro

14. června 2024, 19 hodin

Velký sál Městské knihovny v Praze

Vstupenky již v prodeji zde

 

Taneční soubor Jaro uvede další ze svých tradičních velkých jarních představení, tentokrát v útulném prostředí Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Velký sál se rozezní folklorními melodiemi v pátek 14. června ve večerních hodinách.

Rozkvetlá louka, tajemně vonící les, malebná náves nebo tradiční světnička. Tyto kulisy stojí na pozadí folklorních tanců souboru Jaro. Přeneste se do těchto obrazů i Vy. Uvidíte krásná taneční pásma a inspirující kroje. Večerem Vás provedou tanečníci všech věkových skupin - členy souboru jsou děti od 5-ti let po dospělé. Poznáte dovádění na louce těch nejmenších, dětské jarní koledy, masopustní veselí, milenecký duet, velkolepé dospělé kolové tance. To vše za doprovodu Muziky Jara. Tanečníci s muzikanty během večera navštíví mnoho koutů naší země, kromě Čech zabrousí i na Moravu (Lašsko) a Slovensko (Liptov).


Taneční soubor Jaro pod vedením MgA. Živany Vajsarové působí v Praze od roku 1983. Loni tak soubor oslavil již 40 let své existence. Během své taneční historie soubor získal mnoho tuzemských i zahraničních ocenění. Spolupracuje s tanečníky z Hong Kongu a Japonska. Nadchl nejednoho diváka u nás i ve světě. Soubor navštívil mimo jiné Německo, Nizozemí, Kypr, USA, Japonsko, Nový Zéland, Hong Kong nebo Taiwan. A všude zanechal trochu české folklorní radosti. Radost je to, co z pódia budete cítit i v pátek 14. června. Folklorní taneční motivy jsou citlivě nastudovány s důrazem na hloubku provedení stylu jednotlivých regionů.


„Kdykoliv se přijdete podívat na tento soubor, vždy se setkáte s jarem!“ Napsala o Tanečním souboru Jaro choreografka a tanečnice, zasloužilá umělkyně paní Jiřina Mlíkovská. Přijďte se přesvědčit. 

Rozkvetlá louka, vonící les, malebná náves…

 

 

Fotografie z výročního jarního představení v červnu 2023 v Divadle na Vinohradech, pro novinky a aktuality nás můžete sledovat na facebooku (zde), nebo instagramu (zde), a také zavítejte sem, na naše webové stránky!